петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Неексплодирана рачна бомба најдена во село Русиново

Неексплодирана рачна бомба најдена во село Русиново

На 15.05.2018 година во 8:00 часот во Полициска станица Берово, Б.С.(62) од село Русиново пријавил дека при рушење на стара куќа, во еден од ѕидовите, пронашол неексплодирана рачна бомба од Втората светска војна.

Од стручно лице од Дирекција за заштита и спасување, пронајдената експлозивна направа е подигната за понатамошна постапка.

Коронавирус