сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 0
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Хроника

Неексплодирана граната од Првата светска војна пронајдена во Меџитлија

Неексплодирана граната од Првата светска војна пронајдена во Меџитлија
ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

Во Полициското одделение Велушина вчера во 10:56 часот Б.Б.(40) од село Меџитлија пријавил дека на влезот на гробиштата во село Меџитлија, при изведување земјоделски работи, пронашол неексплодирана граната.

Од полициски службеници било излезено на местото на настанот, соопштија денеска од МВР, а од страна на пиротехничар од ДЗС била подигната артилериска граната 75 милиметри од Првата светска војна.

Парламентарни избори 2020