понеделник, 8. март 2021. Вести денес: 179
home Хроника

Недолично се однесувал- лице од Миладиновци приведено во Аеродром

Недолично се однесувал- лице од Миладиновци приведено во Аеродром

На подрачје на Аеродром, вчера во 11 часот, од полициски службеници од СВР Скопје бил приведен З.П.(60) од с.Миладиновци,скопско постапувајќи по претходна пријава од С.С.(35) од Скопје дека околу 10.45 часот пред објект на бул. В.С. Бато З.П. го нарушил јавнот ред и мир со недолично однесување.

По документирање на случајот против З.П. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус