петок, 4. декември 2020. Вести денес: 4
home Хроника

Не застанале пред полицијата, таа пукала како предупредување, па настанал вистински хаос- еве ги деталите

Не застанале пред полицијата, таа пукала како предупредување, па настанал вистински хаос- еве ги деталите

На 06.04.2020 во 18.30 часот на мост кон ул.„Лука Геров“ во Скопје полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода Ф.Х.(20) од с.Арачиново, скопско, и В.М.(18) од с.Чајлане, скопско, бидејќи на бул.„Ѓорче Петров“ при обид од полициските службеници за сопирање на патничко возило „голф“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Ф.Х., во кое сопатничка била В.М., истото не застанало, при што полициските службеници со предупредувачки истрел во воздух го сопреле возилото.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус