вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 127
home Хроника

Не се појавила на работа: Два дена била онесвестена во стан, починала во болница

Не се појавила на работа: Два дена била онесвестена во стан, починала во болница

Во Полициската станица Карпош вчера утрината било пријавено дека Ј.М.(41) од Охрид, која како потстанар живее во Скопје на улицата „Миле Поп Јорданов“, веќе два дена не доаѓала на работа.

-Истата била пронајдена во станот, во бесознание и со возило на Итна медицинска помош била пренесена во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ каде во 14:30 часот починала, информираат од МВР.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатата било дадено за обдукција.