понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 68
home Хроника

Не се откриени траги на насилство кај починатата поранешна полицајка од Охрид

Не се откриени траги на насилство кај починатата поранешна полицајка од Охрид

Извршениот увид на лице место спроведен во координација со Јавен обвинител, а во присуство на медицински и полициски екипи, како и избршената обдукција покажале дека нема траги од насилство врз жената чие безживотно тело вчера беше откриено во стан во Охрид.

Секторот за внатрешни работи од Охрид денеска соопшти дека случајот би пријавен вчера во 15:45 часот дека во стан на улицата „Сирма Војвода“ била пронајдена починатата 42-годишна М.М.Ш. од Охрид.

Починатата е поранешна припадничка на полициската служба на која пред четири години и бил прекинат работниот однос поради објавување недолични содржини преку социјалните мрежи.

Коронавирус