сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 31
home Хроника

Не се носат заштитни маски: МВР вчера напиша 502 казни за неносење маски

Не се носат заштитни маски: МВР вчера напиша 502 казни за неносење маски

Во текот на изминатото деноноќие (02/03.09.2020 година) на територијата Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 502 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Локални избори 2021