понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 142
home Хроника

Не сакале да излезат од кафеана, па станале насилни

Не сакале да излезат од кафеана, па станале насилни

На 27.01.2021 во 16:30 часот во СВР Скопје, З.В.(53) од Скопје пријавил дека во 14.20 часот, додека бил во неговиот угостителски објект во Дебар Маало, едно лице физички го нападнало, а другото оштетило дел од инвентарот.

Според пријавеното, на ова претходела вербална расправија, бидејќи претходниот ден истите лица не сакале да го напуштат локалот по завршување на работното време.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ЕУРО 2020

Македонија