сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 27
home Хроника

Не му дал предност во сообраќајот: Се степаа двајца охриѓани

Не му дал предност во сообраќајот: Се степаа двајца охриѓани

На 23.03.2019 година во 14 часот и 30 минути, на кеј „Македонија“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка меѓу С.Т.(40) и Б.Б(47), двајцата од Охрид.

Се степале поради недоразбирање за отстапување на првенство на минување со автомобилите.

Двајцата се повикани во СВР Охрид по што, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус