сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Не можела да му издаде документ: Маж нападнал вработена во Центар за социјални работи

Не можела да му издаде документ: Маж нападнал вработена во Центар за социјални работи

Вчераутро околу 09 часот во СВР Скопје, М.В. (51) од Скопје, вработена во Центар за социјални работи, кој се наоѓа во склоп на домот „25-ти Мај“, пријавила дека истиот ден околу 8.30 часот во просториите на центарот, физички била нападната од лицето А.М. поради тоа што не можела да му издаде документ кој го барал.

Сочинет бил записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Коронавирус