сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 17
home Хроника

Не го послужиле, па направил хаос во кафеана

Не го послужиле, па направил хаос во кафеана

На 01.03.2019  00:10 часот во Полициското одделение Зајас, било пријавено дека во с.Трнодол во  угостителски објект бил нарушен јавниот ред и мир од страна на У.З. од Кичево, кој бил заедно со уште две лица.

Тој откако не бил послужен како што побарал, почнал да фрла шишиња и други предмети.

По добиената пријава, полициски службеници излегле на местото на настанот и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус