вторник, 21. март 2023. Вести денес: 96
home Хроника

Навредувале и биле агресивни кон полицаец: Двајца скопјани ноќеска завршиле во станица во Драчево

Навредувале и биле агресивни кон полицаец: Двајца скопјани ноќеска завршиле во станица во Драчево

Ноќеска околу 03 часот на улица „Иван Хаџиниколов“ во Скопје, при контрола на патничко возило „Опел Астра“ со скопски регистарски ознаки, Д.Б. (28) од Скопје и сопатникот З.Г. (29) од Скопје навредувале и агресивно се однесувале кон полициски службеник.

Лицата биле приведени во Полициската станица Драчево за понатамошна постапка.

loading...