петок, 10. јули 2020. Вести денес: 0
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Хроника

Навивач повреден на натпреварот Гостивар-Кожув

Навивач повреден на натпреварот Гостивар-Кожув

А.И.(35) од Гостивар вчера во 21 часот во СВР Тетово пријавил дека околу 17 часот и 30 минути на кошаркарскиот натпревар Гостивар-Кожув што се играл во спортската сала „Младост“ во Гостивар, 19-годишниот навивач на „Кожуф“ Д.С. од Гевгелија со дрвен предмет фрлил и го повредил по главата, информира Марјан Јосифоски портпарол на СВР Тетово.

Набрзо Д.С. е обезбеден и се расчистува случајот.

Парламентарни избори 2020