четврток, 24. септември 2020. Вести денес: 40
home Хроника

Натепан од соседи на Бит Пазар затоа што не сакал да им продаде алкохол

Натепан од соседи на Бит Пазар затоа што не сакал да им продаде алкохол

Синоќа А.И.(20) од Скопје пријавил во полициската станица во Бит Пазар дека околу 22.40 часот во неговиот продажен објект на ул.„376“ бил физички нападнат од неговите соседи Н.И.(44) и Ф.И.(18).

Бил нападнат поради тоа што одбил да им продаде алкохолни пијалаци.

МВР соопшти дека сочинети се записници за констатиран прекршок против јавниот ред и мир.

Коронавирус