среда, 22. мај 2019. Вести денес: 4
home Хроника

Наставник нападнал дете – детали за инцидентот во Скопје

Наставник нападнал дете – детали за инцидентот во Скопје

На 14.03.2019 година во 14,00 часот во СВР-Скопје А.М.(39) од с.Грчец-скопско пријавил дека околу 09,00 часот, неговиот 12- годишен син бил физички нападнат од наставник.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.