понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 20
home Хроника

Наставничка жртва на закани од родител на дете

Наставничка жртва на закани од родител на дете

На 02.12.2019 во 22:30 часот во СВР Скопје, Ж.С.(53) од Скопје, вработена во училиште на ул.„Пушкинова“ пријавила дека околу 11:00 часот, додека била на работното место, Т.М., родител на ученик во училиштето, упатил закани кон неа.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус