петок, 24. мај 2019. Вести денес: 0
home Хроника

Наставничка ја нападнала директорката во училиште во Зелениково

Наставничка ја нападнала директорката во училиште во Зелениково

Во Секторот за внатрешни работи Скопје, вчера во 10.30 часот било пријавено дека истиот ден околу 10.10 часот во основно училиште во село Зелениково, во ходникот пред канцеларијата на директорката, вработена наставничка, по претходна вербална расправија, физички ја нападнала директорката.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.