петок, 26. февруари 2021. Вести денес: 43
home Хроника

Настанал пожар во куќа во Прилеп

Настанал пожар во куќа во Прилеп

На 07.10.2019 во 06.20 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во куќа сопственост на М.Р. на ул.„11-ти Октомври“ во Прилеп настанал пожар во кој била зафатена кровната конструкција.

Повредени лица нема.

Коронавирус