петок, 29. јули 2022. Вести денес: 43
home Хроника

Насилство во Прилеп: Масовна тепачка, четири лица нападнати со стаклени предмети

Насилство во Прилеп: Масовна тепачка, четири лица нападнати со стаклени предмети

ОВР Прилеп поднесе кривична пријава против Ј.Ј. (41), С.Ј.(19), Д.Ј.(42) и З.Ј.(43), сите од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 25.12.2021 во угостителски објект на ул.„Орде Тутески“ во Прилеп, пријавените физички и со стаклени предмети ги нападнале К.В., А.Т., С.Б. и А.К., сите од Прилеп.

Коронавирус