понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Насилство меѓу деца: 14-годишно девојче нападнато од соученички

Насилство меѓу деца: 14-годишно девојче нападнато од соученички

На 27.02.2020 во 23:15 часот во СВР Скопје, М.Б.(42) од Скопје, пријавила дека околу 22:30 часот на бул. „Јане Сандански“ нејзината 14-годишна ќерка била физички нападната од две нејзини соученички.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус