среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 152
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Насилно им упаднал во домот и им барал пари, скопјанец заврши зад решетки

Насилно им упаднал во домот и им барал пари, скопјанец заврши зад решетки

На 18.05.2022 во 02.15 часот, полициски службеници од Полициската станица Центар го лишиле од слобода М.И.(39) од Скопје затоа што со метален предмет оштетил влезна врата од куќа сопственост на Д.Ф., при што барал пари и се заканил на Х.Д.(65), Ш.Н., Б.Р. и нејзината внука, сите од Скопје, кои живееле во куќата.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус