вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 134
home Хроника

Насилник во Прилеп: Нападнал продавач, му го истепал синот и го скршил инвентарот

Насилник во Прилеп: Нападнал продавач, му го истепал синот и го скршил инвентарот

На 27.10.2020 во 18:30 часот во ОВР Прилеп, К.Б.(60) од Прилеп пријавил дека околу 17:30 часот, додека бил на своето работно место во продажен објект во Прилеп, О.М. се однесувал агресивно и се обидел физички да го нападне, оштетувајќи го инвентарот, по што пристигнал М.Б.(31), син на пријавителот, кој бил физички нападнат од О.М.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус