вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Насилници во Лисиче: Нападнале момче, му ги украле јакната и телефонот

Насилници во Лисиче: Нападнале момче, му ги украле јакната и телефонот

На 09.06.2020 околу 00:30 часот во СВР Скопје, М.Б.(20) од Скопје пријавил дека на крстосница од бул.„Србија“ со бул.„Трета македонска бригада“, В.К. и уште две лица физички го нападнале и му одзеле јакна и мобилен телефон.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021