сабота, 15. август 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Направиле сообраќајка, па со изместени детали договориле европски: По еден час едниот возач дошол во болница со тешки повреди

Направиле сообраќајка, па со изместени детали договориле европски: По еден час едниот возач дошол во болница со тешки повреди

На 04.07.2020 во 21.10 часот во СВР Велес било пријавено дека во Општата болница Велес дошол Н.Б.(40) од Велес кому му биле констатирани тешки телесни повреди здобиени, по негово кажување, во сообраќајна несреќа што се случила околу 20.30 часот во близина на кружен тек на ул. “Н.Наумовски“ во Велес во која тој управувајќи патничко моторно возило „голф“ со велешки регистарски ознаки се судрил со патничко моторно возило “сеат кордоба“ со кавадаречки регистарски ознаки сопственост на С.С. а управувано од непознато лице, информира МВР.

По незгодата двајцата возачи го изместиле лице местото на настанот и се договориле дека наредниот ден ќе потполнат европски извештај.

Увид на местотот на настанот извршила екипа од СВР Велес а за настанот е запознат е јавен обвинител.

Коронавирус