среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 150
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Направено оштетување на германските гробишта во Прилеп

Направено оштетување на германските гробишта во Прилеп

На 18.01.2021 во 11:30 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во изминатиот период од месец и пол, непознат сторител со употреба на сила влегол во кругот германските гробишта на ул.„Пенка Котеска“ и оштетил клупа и спомен плоча.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус