среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 63
home Хроника

Нападнато обезбедувањето во битолската болница

Нападнато обезбедувањето во битолската болница

На 08.02.2020 во 18:00 часот било пријавено дека во Клиничка болница Битола Б.Т.(27) од Битола кој бил вработен во обезбедување во болницата додека бил на работа бил физички нападнат од А.Н. од Битола.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус