недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 98
home Хроника

Нападнато обезбедувањето на објект во Пробиштип

Нападнато обезбедувањето на објект во Пробиштип

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Пробиштип поднесе кривична пријава против З.Т.(41) и Т.А.(43), двајцата од Пробиштип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично  дело „напад врз службено лице при вршење работи од безбедноста“.

На 01.03.2020 пред угостителски објект во Пробиштип, првопријавениот физички го нападнал Д.Ѓ., кој работел како обезбедување на објектот, по што второпријавениот искористил прилика и физички го нападнал З.П., исто вработен како обезбедување на објектот.

Локални избори 2021