четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Нападнато обезбедувањето на казино во Скопје

Нападнато обезбедувањето на казино во Скопје

На 14.01.2021 во 18:45 во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Д.С.(33) од Скопје, затоа што пред казино на бул.„Февруарски поход“ физички нападнал вработен како обезбедување на казиното.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус