сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 45
home Хроника

Нападнато обезбедувањето на казино во Центар

Нападнато обезбедувањето на казино во Центар
илустрација

На 06.04.2021 во 18:20 часот во СВР Скопје, С.С.(25) од Скопје пријавил дека околу 17:45 часот во казино во трговски центар на подрачјето на Центар, додека извршувал работни задачи како обезбедување, по претходна расправија, бил физички нападнат од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус