четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 162
home Хроника

Нападнато момче на автобуска на Бит пазар: Го удирале со боксови по глава

Нападнато момче на автобуска на Бит пазар: Го удирале со боксови по глава

Четири непознати лица завчера физички нападнале 17-годишно лице на улица „Крсте Мисирков“ во Скопје.

Случајот во Полициската станица Бит Пазар го пријавил таткото на момчето на 23 април.

Според пријавата момчето било нападнато во 20 и 45 часот на автобуска постојка на булеварот „Крсте Мисирков“ при што непознатите лица го удирале со боксови во пределот на главата.

Се работи на целосно расчистување на случајот.