понеделник, 20. март 2023. Вести денес: 125
home Хроника

Нападнато лице од обезбедувањето на ФЗОМ

Нападнато лице од обезбедувањето на ФЗОМ
илустрација

На 10.11.2020 во 09:20 часот во СВР Скопје, Г.С.(41) од Скопје пријавил дека околу 08:30 часот во Фондот за здравствено осигурување на подрачје на Центар, додека извршувал работни задачи како обезбедување бил физички нападнат од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

loading...