четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Нападнато лице кое работело како обезбедување во дискотека во Неготино

Нападнато лице кое работело како обезбедување во дискотека во Неготино

На 22.05.2022 во 03,15 часот во СВР Велес Д.Р.(26) од Неготино пријавил дека во дискотеката во Неготино бил физички нападнат од Л.Ѓ. од Неготино, вработен како обезбедување во дискотеката.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус