среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 111
home Хроника

Нападнати татко и син во Доброште

Нападнати татко и син во Доброште

На 23.10.2020 во 13,05 часот Е.Н.(40) од с.Доброште пријавил дека во с.Доброште тој и неговиот татко М.Н.(56) биле физики нападнати од А.Н.(47), информира МВР.

По целосното расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Коронавирус