вторник, 1. декември 2020. Вести денес: 2
home Хроника

Нападнати скопјанец и битолчанец- Нема ден без инциденти

Нападнати скопјанец и битолчанец- Нема ден без инциденти

Скопјанец и битолчанец биле нападнати вчера во два одделни случаи.

Во 05.40 часот во СВР Скопје 26-годишниот Ф.А.Б од Скопје пријавил дека пред пекара на улица Костурски Херои бил физички нападнат од две лица.

Потоа, во Битола, во 15.00 часот, 62-годишниот В.К. пријавил дека на улица Стерјо Ѓорѓиев бил физички нападнат од В.Ф.(38) од Битола.

Се преземаат мерки за расчистување на случаите.

Коронавирус