понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Нападнати полициски служебеници во Аеродром

Нападнати полициски служебеници во Аеродром

На бул.„Трета македонска бригада“ во Скопје, општина Аеродром, полициски службеници биле физички нападнати при вршење на службени дејства од страна на М.М. (48) и В.М., од Скопје.

М.М. бил приведен во Полициската станица Кисела Вода и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

Коронавирус