недела, 16. јануари 2022. Вести денес: 103
home Хроника

Нападнати полицајци во Струмица, насилникот приведен

Нападнати полицајци во Струмица, насилникот приведен

На 22.09.2019 околу 01:15 часот полициски службеници од СВР Струмица го привеле В.И.(39) од с.Добрејци, поради тоа што физички нападнал двајца полициски службеници кои вршеле службени дејствија на ул.„Климент Охридски“ во Струмица.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус