недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 92
home Хроника

Нападнати двајца браќа од 58 годишен маж – еве ги деталите

Нападнати двајца браќа од 58 годишен маж – еве ги деталите

На 11.05.2021 во 20.15 часот во СВР Скопје, О.И.(25) од с.Глумово, скопско пријавил дека околу 19.00 часот, додека бил со неговиот брат О.И.(22) од с.Глумово пред угостителски објект во селото, поради меѓусебно нетрпение биле физички нападнати од В.Ј.(58) од истото село.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ЕУРО 2020

Македонија