петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 201
home Хроника

Нападнати 3 лица меѓу кои и малолетничка од Скопје

Нападнати 3 лица меѓу кои и малолетничка од Скопје

Вчера околу 16.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Ласкарци, скопско, Б.С.(22) и И.С.(40) од с.Ласкарци, по претходна расправија, физички ги нападнале М.С.(45), Е.С.(18) и 16-годишна малолетничка, сите од с.Ласкарци.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021