петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 179
home Хроника

Нападната вработена во болницата „8-ми септември“ среде полноќ – ова се деталите

Нападната вработена во болницата „8-ми септември“ среде полноќ – ова се деталите

На 20.10.2021 во 08.30 часот во СВР Скопје, Б.Г.(53) од Скопје пријавила дека во 00.05 часот во градската општа болница „8 Септември“ во Скопје, додека била на своето работно место, била физички нападната од А.Г.(35) од с.Марино, скопско.

Се работи на расчистување на случајот.