вторник, 26. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Нападната медицинска сестра во болница во Битола

Нападната медицинска сестра во болница во Битола

Во СВР-Битола, на 23 јануари 2020 година во 09:30 часот М.M. (47) од Битола, вработена во Клиничка болница-Битола како медицинска сестра пријавила дека ден претходно, на 22.01.2020 околу 16:15 часот во Клиничката болница Битола, додека била на работно место и извршувала работни задачи, била навредувана од две женски лица, а потоа едната од нив физички ја нападнала.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус