четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 115
home Хроника

Нападната малолетничка во Будаково

Нападната малолетничка во Будаково

На 30.07.2021 во 18:15 часот во СВР Битола, Ј.Т.М.(47) од Кувајт, со привремен престој во с.Будаково, битолско, пријавила дека околу 12.00 часот во с.Будаково, нејзината малолетна ќерка била физички нападната од К.М..

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус