четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 111
home Хроника

Нападната е вработена во кумановскиот Ургентен центар

Нападната е вработена во кумановскиот Ургентен центар

Вработена во Ургентниот центар во Куманово вчера била физички нападната од едно лице.

-На 30.07.2021 во 16:05 часот во СВР Куманово, А.Д.(26) од Куманово пријавила дека во 14.55 часот, додека била на работното место во Ургентен центар, била физички нападната од едно лице, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Од полицијата, посочуваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус