сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 130
home Хроника

Нападната 39-годишна жена во Велес

Нападната 39-годишна жена во Велес

Триесет и деветгодишна жена била нападната синоќа пред казино на улицата „8-ми Септември“ во Велес.

МВР соопшти дека нападот го извршил Т.А.(40) од Велес. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Локални избори 2021