петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Нападнат здравствен работник во Прилеп

Нападнат здравствен работник во Прилеп

ОВР Прилеп поднесе кривична пријава против Т.У.(32) од Прилеп, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „напад врз здравствен работник при вршење здравствена дејност“.

На 29.07.2020 во Прилеп, во здравствена установа на ул.„Марксова“, Т.У. по претходна расправија физички ја нападнал М.Д., вработена во установата.

Коронавирус