четврток, 6. август 2020. Вести денес: 63
home Хроника

Нападнат вработен во Клиничкиот центар

Нападнат вработен во Клиничкиот центар

Н.Б.(40) од Скопје, вчера пријавил дека во 13.00 часот додека бил на своето работно место во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ по претходно недоразбирање и расправија бил физички нападнат од две лица, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус