понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 175
home Хроника

Нападнат возач на автобус на ЈСП

Нападнат возач на автобус на ЈСП

Вчера во 20:20 часот во СВР Скопје, 37-годишнио И.Г. од Скопје, вработен како возач на автобус, пријавил дека во околу 15:40 часот на автобуска постојка на ул. „Цветан Димов“, по претходна расправија, бил физички нападнат од три лица.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021