сабота, 26. септември 2020. Вести денес: 67
home Хроника

Нападнат возач на автобус бр. „19“

Нападнат возач на автобус бр. „19“

Вчера во 19.30 часот во СВР Скопје, У.А.(54) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 19.00 часот, додека возел автобус со број 19 по булеварот „Партизански одреди“, физички бил нападнат од непознато лице.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус