среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 175
home Хроника

Нападнат таксист во Арачиново

Нападнат таксист во Арачиново

На 17 ноември 2018 година околу 20:30 часот во Скопје на патот меѓу село Брњарци и село Арачиново, додека Т.С.(44) од Скопје вршел такси дејност со патничко моторно возило „Форд“ со скопски регистарски ознаки три непознати лица (патници) со закана му одзеле мобилен телефон и 500 денари. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите.

Локални избори 2021