среда, 15. јули 2020. Вести денес: 261
ИЗБОРИ 2020

ДИК СО НОВИ БРОЈКИ: Еве колкава е излезеноста до 19 часот во Македонија

home Хроника

Нападнат таксист: Наместо пари добил ќотек

Нападнат таксист: Наместо пари добил ќотек

На 26.05.2019 година во 04:45 часот во СВР Скопје З.П.(65), таксист од Скопје, пријавил дека истиот ден околу 04:15 часот на улицата „Јани Лукровски“ бил физички нападнат од непознато лице откако претходно негов другар одбил да плати за услугата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.