сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 28
home Хроника

Нападнат сопственик на кафуле со нож во Драчево

Нападнат сопственик на кафуле со нож во Драчево

Синоќа во 23,40 часот во Полициска станица Драчево, било пријавено дека во кафе бар на улица „Иван Хаџи Николов“ во Скопје имало пресметка во која учествувале повеќе лица.  Р.Е.(23) и Т.А.(21) двајцата од село Батинци, од една страна и од друга  страна сопственикот на кафе барот Д.С. , кој се здобил со тешки телесни повреди нанесени со нож.

Со тешки телесни повреди се здобил и А.П.. Двете повредени лица се пренесени во Комплекс клиники „Мајка Тереза” за укажување на лекарска помош. Сторителите се приведени и задржани во полициска станица.

Коронавирус